Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Politechnika Śląska nagradza projekty naszych uczniów

W dniu 11 marca odbył się finał IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Elektronika - by żyło się łatwiej” organizowanego przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół średnich, którzy lubią samodzielnie eksperymentować.

Komisja Konkursowa doceniła prace uczniów , nagradzając je wyróżnieniem II stopnia.
W konkursie zostały zaprezentowane następujące modele:
Moto – Can stanowisko symulacyjno – diagnostyczne do badań cyfrowych magistrali danych stosowanych w mechatronice samochodowej. Autorzy projektu: Tomasz Rydzik,

Adrian Grenda – uczniowie kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

„Autonomiczny pies przewodnik” – asystent osób starszych i niewidomych Autorzy projektu: Mateusz Żuk (kształci się w zawodzie technik elektronik), oraz technik informatyk: Mateusz Skupień (kształci się w zawodzie technik informatyk)

Konkurs ma formułę otwartą, tzn. że nie ma ściśle określonego zadania. Uczestnicy przysyłają projekty zrealizowane praktycznie, mieszczące się w zakresie tematyki konkursu.
Do tegorocznej edycji Konkursu zgłosiło się 60 osób z całej Polski, które pracując samodzielnie lub w dwuosobowych zespołach przesłały 38 projektów. Tematyka projektów była niezwykle szeroka i obejmowała prace nie tylko z zakresu elektroniki.
Zainteresowanie konkursem po raz kolejny przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów.
-Młodzi ludzie mają nie tylko niezwykłe pomysły, bardzo głęboką wiedzę techniczną, ale nade wszystko znajdują czas, aby te pomysły realizować.

Gratulujemy sukcesu naszym uczniom!