Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Pix Programming Challenge - międzynarodowy konkurs programistyczny

Pix Programming Challenge - międzynarodowy konkurs programistyczny

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.

Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs w 2019 roku jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii. Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne! Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie internetowej pixchallenge.org lub na 3-cim piętrze w gablocie.

 
Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w konkursie!
Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do Pani Beaty Pilek
(nauczyciel matematyki, informatyki).