Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Odbiór certyfikatów z kwalifikacji zawodowych oraz dyplomy zawodowe
do odebrania w pokoju monitoringu (pok. nr 4, parter budynku głównego).

 

Piknik Naukowy 2017

Moc atrakcji dla starszych i młodszych! VI piknik pod hasłem „Naukowy zawrót głowy” w ZSTiO w Jarosławiu

W dniu 19.05.17 na placu szkolnym przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się VI Piknik pod hasłem „NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY”.

Piknik naukowy jest coroczną imprezą mającą na celu łączenie edukacji z zabawą. Jest to inicjatywa powiatowa. Organizuje go szkoła wraz z instytucjami chętnymi do współpracy, czyli z policją czy strażą pożarną. Zaangażowały się także prywatne firmy, którym leży na sercu edukacja dzieci i młodzieży.

Dla najmłodszych uczestników (5-15 lat) i nie tylko, zaoferowaliśmy: zajęcia z bezpieczeństwa ruchu drogowego, pierwszej pomocy, kurs postępowania w razie wszelkiego typu pożarów. Dzieci miały okazję do uciechy na dmuchanym placu zabaw i zjeżdżalni oraz pooglądania bajki w "szkolnym teatrze", w którym aktorami byli uczniowie szkoły.

Osoby posiadające zainteresowania o określonym profilu zawodowym mogły liczyć na pokazy i doświadczenia z zakresu elektroniki, informatyki, elektrotechniki, telekomunikacji oraz mechaniki, m.in.: miały możliwość nauczyć się kodować, programować gry komputerowe, posterować robotami w realu i na komputerze oraz dowiedzieć się jak one działają. Miłośnicy przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oglądali pokazy z fizyki doświadczalnej, np. z ciekłym azotem. Dla osób o zdolnościach językowych przygotowano IV edycję konkursu językowego „English - plug and play”. Podczas Pikniku miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Podjęliśmy próbę pobicia rekordu w długości liczby PI.

Zgodnie z piknikową tradycją dla nikogo nie zabrakło kiełbasek z grilla.