Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Pielgrzymka III Lh i IVTk

Zgodnie z wieloletnią tradycją, uczniowie klas maturalnych naszej szkoły jeżdżą na Jasną Górę prosić Matkę Boską o pomoc w zdaniu matury.

Tak było i w tym roku… 29-go października ok. godz. 10.00 byliśmy już zebrani pod halą sportową, przeszliśmy do autobusu i po sprawdzeniu listy obecności mogliśmy ruszać. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy.

Przed godz.17 dotarliśmy do miejsca noclegowego w Olsztynie pod Częstochową, skąd wraz z opiekunami: A.Ospelt, M.Czerkas i J.Puszkarz udaliśmy się do miejsc, które były celem naszego pielgrzymowania, by wspólnie uczestniczyć w Eucharystii w kaplicy Cudownego Obrazu w intencji pozytywnego zdania egzaminów maturalnych i właściwego wyboru drogi życia. Rozpoczęliśmy nasze modlitewne spotkanie z Maryją od rozważania tajemnic radosnych różańca świętego. Następnie czas przeznaczyliśmy na osobistą modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej, sakrament pokuty, zamawianie intencji mszy św….aż do Apelu Jasnogórskiego o godz.21, w którym również braliśmy udział.

Zmęczeni, ale szczęśliwi mogliśmy uznać pielgrzymkę za udaną, ale o wrażeniach musi każdy sam opowiedzieć bo nie da się ich uogólnić.

Następnego dnia również emocji nie brakowało bo udaliśmy się do Oświęcimia i Brzezinka, a w drodze powrotnej do Krakowa, skąd późnym wieczorem skierowaliśmy się w stronę naszych domów... :)

Klasy uczestniczące to: III LH i IV TK.