Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty? Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem?

Pasjonujesz się informatyką? Myślisz o karierze programisty? Chcesz lepiej poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem?

A może po prostu lubisz uczucie zwycięstwa, gdy uda Ci się zmusić komputer, żeby robił to, na czym Ci zależy? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Konkurs Capture The Flag „153+1” jest skierowany właśnie do Ciebie.

Czym jest konkurs Capture The Flag „153+1”?

Specjalnie z myślą o młodych pasjonatach stworzyliśmy konkurs w popularnej formule Capture The Flag. Stanowi on odwrócenie powszechnie znanych zasad. My dajemy zagadkę, a Twoim zadaniem jest ją rozwiązać: nie liczy się metoda, a jedynie poprawny wynik. Stawiamy na dociekliwość, wytrwałość oraz wszechstronność. Zawodowi programiści niekoniecznie będą w stanie poradzić sobie z naszymi zadaniami, ale może to uczynić 16-latek, który ma odpowiednio dużo zapału i dostęp do Internetu.

Idea konkursu

Polscy pentesterzy (legalni hakerzy) należą do najlepszych na świecie, np. Dragonsector czy P3. Chcemy, aby młodzi ludzie, idąc za ich przykładem, rozwijali zainteresowanie kwestiami cyberbezpieczeństwa i wykorzystywali swoje umiejętności zgodnie z prawem. Temu właśnie ma służyć konkurs Capture The Flag „153+1”.

„153+1” – skąd taki tytuł?

Tytuł konkursu to nawiązanie do biblijnej historii o połowie, podczas którego apostołowie złowili dokładnie 153 ryby. Dodatkową rybę piekł na ogniu Jezus, który w tym czasie znajdował się na brzegu. Łącznie w biblijnej historii pojawiają się zatem 154 ryby. Myślisz, że ta liczba jest przypadkowa? Zdecydowanie nie! Jeśli jesteś ciekawy jej znaczenia - możesz spróbować odgadnąć je tutaj.

Kto może wziąć udział w rywalizacji?

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym, którzy będą rywalizowali w dwuosobowych drużynach. Zespoły mogą składać się z uczniów różnych klas i roczników, a muszą tworzyć je osoby uczęszczające do tej samej szkoły.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie konkursu. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel-opiekun zespołu. Szczegółowe warunki udziału w konkursie opisaliśmy w regulaminie.

Przebieg konkursu

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich to ogólnopolskie eliminacje, drugi – wielki finał w Warszawie z udziałem 15 najlepszych drużyn. Terminy i szczegółowe informacje o przebiegu każdego z etapów znajdziesz w zakładce Przebieg konkursu.

Nagrody

Na zwycięskie drużyny czekają nagrody finansowe:

  • 1. miejsce: 2000 zł/osobę
  • 2. miejsce: 1500 zł/osobę
  • 3. miejsce: 1000 zł/osobę

Zarejestruj się!

Brzmi ciekawie? Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś! Zapisy kończą się 3.11.2019 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie https://153plus1.pl/index.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.