Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Parada Schumana

Spotkania Europejskie - Parada Schumana - Jarosław , 19 maja 2018 r.

Program

  • 12:45 - zbiórka uczestników imprezy - płyta Rynku Jarosławskiego, przed sceną
  • 12:55 - rozpoczęcie imprezy, odegranie Hymnu Polski i Ody do Radości
  • 13:00 - 13:30 - przejście ulicami: Rynek, ul. Michalowska, Plac Bóżnic, Opolska, Spytka z Jarosławia, Ks. Fili, Jezuicka, Mały Rynek, Prof. Strzeleckeigo, Kasztelańska, Rynek - reprezentanci szkół, przedszkoli, organizacje pozarżądowe, mieszkańcy, marsz nordic walking
  • 13:40 - 14:00 - występy dziecięce
  • 14:05 - 14:20 - próba ustanowienia rekordu na liczbę tańczących par - odliczenie poloneza na płycie Rynku
  • 14:30 - 14:55 - wręczenie dyplomów i nagród
  • 15:00 - informacje o nagrodach w konkursach planerowych
  • 15:10 - prezentacja stoisk i atrakcji, informacja o akcji Jarosławskie Kilometry Dobra 2018, poczęstunek dla wszystkich uczestników Parady Schumana
  • 16:00 - zakończenie imprezy

Dodatkowe atrakcje

Podczas trwania Parady Shumana będzie okazja odwiedzić stoiska organizacji pozarządowych oraz szkół zrzeszonych w Podkarpackiej Sieci Szkół Promująych Zdrowie i Szkolnych Klubów Europoejskich. Będzie działać mobilne studio fotograficzne z makietami strojów, bańki mydlane, dla młodszych dzieci wesołe miasteczko, gry i zabawy planerowe, malowanie twarzy, pokazy ratownictwa i zajęcia z profilaktyki, szalone warkoczyki, pokazy fryzjerskie i kosmetyczne, pokazy mody ekologicznej, grillowanie konkursowe, zdrowe przekąski europejskie, bicie rekordu w liczbie par tańczących poloneza. Degustacja potraw regionalnych wybranych państw Unii Europejskiej.