Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Oskarowe Dni W ZSTiO

Przez kilka ostatnich dni odbywały się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Oskarowe Dni" poświęcone osobie Sama Spiegela, urodzonego w Jarosławiu w roku 1901 producenta filmowego oraz laureata nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej "Oskara".

Wydarzenie miało na celu przybliżyć uczniom ZSTiO chlubnej postaci która urodziła się w Jarosławiu oraz spędziła w naszym mieście swoją młodość.Podczas "Oskarowych Dni nasi uczniowie mieli okazje obejrzeć w języku angielskim filmu "Most na Rzece Kwai" za produkcję którego Spiegel otrzymał w 1957 "Oskara"oraz wziąć udział w konkursie dotyczącym Sama Spiegela, natomiast po projekcji filmu przejść na ulicę Grodzką 13 gdzie Spiegiel mieszkał przez swoją młodość. Było to wydarzenie promujące lokalną ojczyznę oraz zachęcające do nauki języka angielskiego poprzez oglądanie filmów w oryginale. Organizatorem był nauczyciel języka angielskiego Adam Górecki

adam  górecki zdjecia

Nauczyciel Adam Górecki z Kl.2Tp przed domem na ul. Grodzkiej gdzie mieszkał Sam Spiegel