Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Okręgowy Turniej „League of Legends”

W dniach 15-16.02.2016 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, przy ul. Sw. Ducha 1, odbył się Okręgowy Turniej w grę „League of Legends”. Pomysł na zorganizowanie przedsięwzięcia wyszedł od uczniów Technikum informatycznego i wraz z władzami Samorządu Uczniowskiego postanowiliśmy go zrealizować w pierwszym dniu ferii. Impreza przerosła nasze oczekiwania gdyż zarejestrowało się aż 21 drużyn z 3 powiatów co zmusiło nas do zrobienia turnieju dwudniowego.

W pierwszym dniu postanowiliśmy zrobić rozgrywki grupowe i wyłonić na kolejny dzień 8 finalistów. W poniedziałek Turniej planowo rozpoczął się o godz. 1000 i zakończył o godz. 1800. Kolejny dzień również rozpoczął się o 1000 i zakończył o 1530.

Zawody te mają charakter e-sportowy i skierowane były do uczniów szkół gimnazjalnych zamieszkujących powiat jarosławski oraz powiaty sąsiednie. Prośbę o patronat honorowy skierowaliśmy do Starosty Powiatu Jarosławskiego, co zakończyło się sukcesem. Patronatem medialnym objęła nas regionalna telewizja internetowa TwojaTV, a patronatem technicznym Lokalna Akademia Cisco oraz katedra informatyki przy ZSTiO. W celu rozpropagowania turnieju stworzyliśmy plakaty oraz stronę internetowa na której przyjmowane były zgłoszenia oraz wiadomości dot. turnieju, owocnym narzędziem okazał się również Facebook.

Turniej miał kilka celów: pierwszy z nich miał charakter promocyjny, przypominam że zarejestrowało się 105 graczy z gimnazjum którzy podczas trwania turnieju mogli się zapoznać z pracowniami komputerowymi oraz sprzętem jak również porozmawiać o szkole z organizatorami turnieju czyli młodzieżą technikum informatycznego i nie tylko.

Drugim celem był rozwój inicjatyw służących integracji społeczności lokalnej w zasadzie większość graczy się znała z forum gry ale my umożliwiliśmy im zapoznanie się również osobiście.

Trzecim celem było po prostu zorganizowanie imprezy przez młodzież dla młodzieży, okres ferii daje możliwość odskoku od szkolnych obowiązków co za tym idzie postanowiliśmy pokazać że w szkole można czas spędzić również się bawiąc.

Wrzawa na turnieju była ogromna przygotowaliśmy salę dla widowni gdzie wyświetlane były mecze w której udane akcję zespołu były głośno oklaskiwane. Wybrane mecze były na żywo transmitowane poprzez Internet i profesjonalnie komentowane, to też było dla nas miłym zaskoczeniem gdyż w niektórych momentach oglądało nas online około 100 widzów.

Szczególne podziękowania chcieliśmy złożyć na ręce Pana Starosty za patronat i ufundowanie nagród jak również firmie Komputronik za sprzęt oraz firmie Korona za poczęstunek dla graczy. Dodatkowo dla graczy zorganizowaliśmy punkty przyznane przez autorów gry „League of Legends” za co również dziękujemy dystrybutorom gry.

Więcej informacji na:

http://lol.zstiojar.edu.pl/

https://web.facebook.com/zstiofp

Opiekun samorządu:

Andrzej Ożyło

tel: 601447668

Zobacz listę zarejestrowanych drużyn