Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY KONKURSOWE UCZNIÓW

Nasza szkolna społeczność jest dumna z młodych konstruktorów.

Udział w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego konkursu projektowego „Od pomysłu do przemysłu” przyniósł wielki sukces. Zaprojektowane i wykonane prace zapewniły uczniom zwycięskie tytuły a zostały ocenione w dwóch kategoriach: projekty autorskie (prace wymyślone i stworzone przez uczestników), projekty inspirowane (urządzenia stworzone w oparciu o tutoriale oraz rozwiązania Open Source).

Zwycięzcy w kategorii - projekt autorski:

I miejsce - Autonomiczny pies przewodnik
Autorzy projektu: Łukasz Pytlowany, Mateusz Żuk (uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektronik)

III miejsce - Nakrętkowy pożeracz - bezkosztowy wytwórca materiału do drukarki 3D
Autorzy projektu: Rajmund Dejnaka, Adrian Przybylski (uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektronik i technik automatyk)

Zwycięzcy w kategorii - projekt inspirowany:

II miejsce - BeeApp - Pasieka na miarę XXI wieku/ Inteligentny dom dla pszczół
Autorzy projektu: Eryk Maśkiewicz, Hubert Misiąg (uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektronik)

Ponadto, projekt - „Autonomiczny pies przewodnik” uzyskał nagrodę dla debiutanta (ucznia/ów klasy 1 lub 2 o najwyższej lokacie), natomiast nagroda specjalna od patrona konkursu – Agencji Rozwoju Przemysłu została przyznana projektowi - „Nakrętkowy pożeracz - bezkosztowy wytwórca materiału do drukarki 3D”.

Organizatorem konkursu jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej z siedzibą w Stalowej Woli przy współpracy z Zakładem Elektroniki i Automatyki CHIP z siedzibą w Stalowej Woli.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich i zawodowych, a jego celem jest zachęcenie ich do aktywniejszego i praktycznego poznawania zawodu, jaki wybrali, zdobywania umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy, jaką zdobywają na przedmiotach teoretycznych oraz zaszczepianie i rozwijanie pasji (cyt. PR).

Opiekunowie uczniów w konkursie: mgr Artur Tutka, mgr inż. Krzysztof Żołyniak, mgr inż. Mariusz Skupień oraz mgr inż. Wiesław Zięba.
„ZSTiO – przewaga dzięki TECHNOLOGII” - Gratulujemy!