Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

Ogólnopolski konkurs z języka niemieckiego "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

Uczniowie klasy 1 Ti - Nazarii Bachynskyi, Dominik Kocur oraz Vladyslav Slabyi, po grudniowych potyczkach szkolnych (7 grudnia 2018 r.), zakwalifikowali się do II etapu ogólnopolskiego konkursu z języka niemieckiego "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Instytut Goethego w Krakowie.

W dniu 8 marca 2019 r. godnie reprezentowali naszą szkołę w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Mimo, że nie zakwalifikowali się do finału (do ostatniego III etapu w Krakowie dostała się tylko jedna spośród 18 rywalizujących w Przemyślu drużyn), wykazali się obszerną wiedzą dotyczącą Austrii i zmierzyli z koleżankami i kolegami ze szkół m.in. z Przeworska, Leżajska, Sanoka, Dynowa, Przemyśla czy Lubaczowa.

Opiekunem grupy była nauczycielka języka niemieckiego Monika Rydzik.