Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Nowoczesność na wyciągnięcie ręki

Dnia 3 marca uczniowie klasy 2 Tp kształcący się w zawodzie technik pojazdów samochodowych mieli możliwość zapoznania się z organizacją i procesem produkcji nowoczesnych turbosprężarek do pojazdów w firmie BorgWarner zlokalizowanej w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym w Rzeszowie.

BorgWarner to amerykański producent turbosprężarek, układów kontroli i sterowania przekładni automatycznych oraz łańcuchów rozrządu dla branży motoryzacyjnej. Obecnie 6 wyspecjalizowanych dywizji w 19 krajach na świecie, zatrudniających ok. 30 tys. pracowników w 68 miejscowościach.
Polski oddział spółki, specjalizuje się w produkcji systemów doładowania silników, sterowania rozrządem, termiką, emisją spalin oraz przeniesieniem napędu. BorgWarner Poland Sp. z o.o. to również nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, gdzie od podstaw, często we współpracy z uczelniami wyższymi regionu, projektowane, testowane i wdrażane są do produkcji turbosprężarki.
Uczniowie zwiedzali firmę BorgWarner pod opieką nauczycieli: Krzysztofa Żołyniaka i Lucjana Skobyłko.