Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Nowe wyposażenie pracowni automatyki w sterowniki PLC i panele HMI w ZSTiO

Nowe wyposażenie pracowni automatyki w sterowniki PLC i panele HMI w ZSTiO

W bieżącym roku szkolnym została nawiązana współpraca między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, a firmą EL-PIAST z siedzibą w Oleśnicy k/Wrocławia.

Umowa o współpracy została podpisana w dniu 6 marca 2018 roku przez Macieja Foltyńskiego – Zastępcę Prezesa Zarządu oraz Adam Tomaszewskiego - Dyrektora ZSTiO. EL-PIAST Sp. z o.o. jest polskim przedsiębiorstwem, bez obcego kapitału, które zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń automatyki, elektroniki i sterowania. Firma, utrzymując światowe standardy, wprowadza nowe rozwiązania, a dzięki własnemu zapleczu konstrukcyjno – badawczemu jest w stanie opracować i wdrożyć niemalże każdy rodzaj sterowania i automatyki składający się z elementów dużej, jak i małej mocy. EL-PIAST posiada bogate doświadczenie zarówno w produkcji seryjnej, jak i w zakresie wykonawstwa systemów jednostkowych – niestandardowych.

W ramach współpracy, firma oferuje szkole merytoryczne wsparcie nie tylko poprzez przekazanie profesjonalnego sprzętu, który będzie wykorzystywany podczas zajęć z uczniami na lekcjach automatyki, ale także przez prowadzenie szkoleń oraz certyfikację umiejętności uczniów z programowania i obsługi sterowników PLC i paneli HMI.

Współpraca ze znanym i doświadczonym producentem urządzeń automatyki pomoże szkole przygotować uczniów do wymagań stawianych przez współczesny rynek pracy. Dzięki temu absolwenci wyspecjalizowani w zakresie najnowszych technologii automatyki i programowania sterowników PLC i paneli HMI z łatwością znajdą pracę w branży, zarówno w kraju, jak i za granicą.