Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Nasi uczniowie uczcili pamięć „Sybiraków”

Już od kilku lat dzień 17 września związany jest nie tylko z kolejną rocznicą napaści sowieckiej na Polskę.

 

To także data upamiętniająca wszystkich Sybiraków – wywiezionych na daleki Wschód Polaków, którzy na tamtej „nieludzkiej ziemi” doświadczyli ogromu cierpienia, głodu i śmierci.
W miniony piątek (17 b.m.) na terenie jarosławskiej Kolegiaty odbyły się uroczystości miejskie związane z „dniem Sybiraka”, upamiętniające wszystkich wywiezionych na syberyjskie stepy – zarówno Poległych, jak i tych, którzy tam zostali a także tych, którym po latach udało się powrócić do Ojczyzny. Po uroczystej Mszy Świętej z udziałem przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych oraz pocztów sztandarowych, pod pomnikiem Bohaterów II wojny światowej złożono okolicznościowe kwiaty. Naszą Szkołę reprezentowali przedstawiciele Pocztu Sztandarowego oraz Samorządu Szkolnego pod opieką pani Anny Pszon-Ziegelheim, i pana Krystiana Gliniaka.