• Nasi uczniowie laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Elektronika, by żyło się łatwiej na Politechnice Śląskiej

Ostatnie pożegnanie Naszego Przyjaciela, Kolegi, Wicedyrektora,

Lucjana Skobyłko

Na zawsze pozostaniesz w Naszej pamięci i sercach.

Spoczywaj w pokoju

ostatnie pozegnanie LS

W miesiącu marcu br. nasi uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektronik: Łukasz Wywrót i Szymon Turko reprezentowali szkołę w Ogólnopolskim Konkursie - Elektronika, by żyło się łatwiej. Udział w konkursie zakończył się sukcesem – uczniowie zdobyli tytuł laureata.

Konkurs został zorganizowany na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział wielu uczniów, a ogólnie zgłoszono 70 prac. Nasi reprezentanci przedstawili model - projekt uczniowski Twój dom w twoich rękach – Inteligentny dom.
Do ostatniego etapu zakwalifikowało się 10 najlepszych projektów. W finale każdy zespół podczas 10 – minutowej prezentacji przedstawiał swoją pracę.
Jury wyłoniło 3 najlepsze prace. Jednak decyzją Jury konkursu, wszystkie prace finałowe uznano za bardzo dobre a ich wykonawcy otrzymali tytuł laureata konkursu.
Ogłoszenie wyników i prezentacja najlepszych prac odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.
Opiekunowie merytoryczni uczniów w konkursie: mgr inż. Marek Okarmus, mgr inż. Janusz Puszkarz, nauczyciele przedmiotów zawodowych.