Mistrzostwa Polski w lutowaniu

W ostatnim czasie w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w lutowaniu.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci wyższych uczelni. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów: Aleksander Siwoń oraz Krystian Trysła.

Turniej obejmował część praktyczną, podczas której w ciągu 45 min. należało wykonać połączenia na płytce drukowanej. Zadanie polegało na prawidłowym przylutowaniu i demontażu odpowiednich komponentów do PCB. Ocenie podlegała również estetyka całego wykonanego pakietu lutowania.

Wyjazd zakończył się wielkim sukcesem, bowiem Aleksander Siwoń, uczeń trzeciej klasy Technikum kształcący się w zawodzie technik elektronik został finalistą turnieju.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest mgr inż. Janusz Puszkarz oraz mgr inż. Marek Okarmus.