Mamy to!!! Uczniowie w finale Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych 2021

15 października br. ruszyły, po dwuletniej przerwie, eliminacje do konkursu „PGE Turniej Maszyn Wodnych“ organizowanego przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną i Fundację PGE. To konkurs techniczny promujący odnawialne źródła energii. Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich.

Eliminacje Regionalne wystartowały w naszej szkole, byliśmy gospodarzem turnieju. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: Moc i Wydajność turbiny.
Szkołę reprezentowało pięć drużyn, dla dwóch turniej zakończył się sukcesem.
Drużyna „VAG-TURBINE” zajęła I miejsce w kategorii MOC.
Skład drużyny: Kacper Pachołek, Marek Szawłoga.
Opiekun drużyny: Artur Tutka

Drużyna „FACHOWCY” zajęła I miejsce w kategorii WYDAJNOŚĆ.
Skład drużyny: Szymon Stefan, Mateusz Żuk
Opiekun drużyny: Marek Okarmus

Wynik jaki uzyskały turbiny obu drużyn zagwarantował awans do Finału Turnieju, który odbędzie się 12 grudnia br. w Warszawie.
Sukces odniósł również uczeń Krzysztof Sokół „SEA_WOLF”. Skonstruowana przez niego turbina osiągnęła wynik gwarantujący II miejsce w kategorii MOC.
Opiekun: Janusz Puszkarz

Gratulujemy młodym konstruktorom oraz wszystkim uczestnikom turnieju
Życzymy wielu sukcesów!!!