Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

KREATYWNI i POMYSŁOWI PROJEKTANCI z „SAMOCHODÓWKI”

Nasi uczniowie z „SAMOCHODÓWKI” wraz z koleżanką z „ELEKTRONIKA” skonstruowali supernową pomoc dydaktyczną - model do diagnostyki przepływomierzy oraz MAP–Sensorów stosowanych w samochodach.

Stanowisko jest nowoczesne i pomysłowe ze względu na zastosowane przez uczniów rozwiązania techniczne z dziedziny mechatroniki samochodowej.
Dzięki temu, że bez problemu moduły stanowiska dają możliwość podłączenia testera diagnostycznego i oscyloskopu nauka procedur diagnostycznych stosowanych w badaniach czujników przepływu powietrza w pojazdach jest naprawdę zrozumiała i przyjemna dla uczniów.
Innowacyjność urządzenia potwierdza również fakt, że uczniowie przygotowali do pomiarów różnego rodzaju przetworniki i czujniki, które w normalnych warunkach pracują tylko w samochodzie. Im się znakomicie udało uruchomić je i zabudować w stanowisku pomiarowym, co jest czynnością bardzo trudną.

Twórcami pomocy dydaktycznej są:
-Bartosz Neścior - klasa II Gm
-Kacper Nowosiad - klasa III Tp
-Barbara Krupa - klasa IV Tc

Stanowisko dydaktyczne zostało wykonane pod opieką nauczycieli: mgr inż. Krzysztofa Żołyniaka oraz mgr inż. Mariusza Skupienia.