Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Trójwymiarowy Świat Matematyki – „Maszyny Marzeń"

27 marca 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie czwartej edycji konkursu matematyczno-plastycznego pt.: „Trójwymiarowy Świat Matematyki – Maszyny Marzeń" zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych, których zadaniem było wykonanie z dowolnego materiału maszyny marzeń składającej się z przestrzennych figur geometrycznych (m.in: walca, stożka, ostrosłupa, sześcianu). W konkursie wzięło udział 79 uczniów z 21 szkół. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Jury przyznało 6 nagród i 15 wyróżnień.

Koordynatorki: mgr Monika Fudali i mgr inż. Anna Zając