Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs „Trójwymiarowy świat matematyki” w ZSTiO – nagrody rozdane

08.04.2016 r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród piątej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki - Pojazdy kosmiczne. W imieniu burmistrza Waldemara Palucha w uroczystości wziął udział zastępca pan Dariusz Tracz oraz sponsorzy nagród.

Po części oficjalnej zostały przygotowane, dla naszych gości, pokazy doświadczalne z fizyki, chemii i elektroniki Adresatami konkursu byli wszyscy uczniowie szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego.

W tym roku w konkursie wzięło udział 222 uczniów. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu budowli, z dowolnego materiału, składającej się z przestrzennych figur geometrycznych.

Patronat honorowy nad konkursem pełnili:

  • Starosta Jarosławski
  • Burmistrz Miasta Jarosławia
  • Stowarzyszenie Nauka i Rozwój

Dziękujemy naszym sponsorom nagród, za hojne serce i wspieranie dziecięcych talentów. Dziękujemy:

  • pani Edycie Cisowskiej - Kotylak właścicielowi sklepu „Jaś i Małgosia”
  • panu Pawłowi Ujmie właścicielowi sklepu Inter – Auto
  • panom Rafałowi Czaudernie i panu Grzegorzowi Leśniowskiemu właścicielom sklepu GREK BIS S.C.

Celem przeprowadzonego konkursu było:

  • Popularyzacja matematyki – zachęcenie uczniów do jej poznawania,
  • Ukazanie, że matematyka to dziedzina nauki, która jednocześnie uczy i bawi,
  • Rozwijanie zainteresowań zagadnieniami matematycznymi,
  • Rozwijanie uzdolnień matematycznych uczniów,
  • Rozbudzenie fantazji i wyobraźni twórczej.

Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach wiekowych – kategoria pierwsza to uczniowie klas 1-3, kategoria druga to uczniowie klas 4-6.
Komisja konkursowa oceniająca prace dokonała następujących wyborów:

Uczniowie klas 4-6.

  • 1 miejsce – Karolina Danicka uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu
  • 2 miejsce – Aleksander Kowalik uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugo Kołłątaja w Przeworsku, Gabriela Jędruch uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej w Chłopicach
  • 3 miejsce – Martyna Kocaj uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej w Makowisku, Sylwester Leja uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugo Kołłątaja w Przeworsku

Wyróżnienia:

  1. Anna Bednarz uczennica klasy 4 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuczempach
  2. Bartłomiej Musz uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drohojowie
  3. Dagmara Szpytma uczennica klasy 6 Zespołu Szkół w Rozborzu Długim Martyna
  4. Martyna Gral uczennica klasy 6 Szkoły Podstawowej w Ostrowie
  5. Mateusz Skupień uczeń klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu
  6. Kacper Rudkowski uczeń klasy 4 Szkoły Podstawowej w Maćkowicach
  7. Patryk Krzanowski uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu
  8. Paulina Trojnar uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej w Makowisku
  9. Szymon Brzozowski uczeń klasy 6 Zespołu Szkół w Rozborzu Długim
  10. Wiktor Kubik uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej w Krasiczynie
  11. Wiktoria Stęchły uczeń klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 4 im. Stefana Żeromskiego w Jarosławiu

Uczniowie klas 1-3.

  • 1 miejsce – Antonina Ciurko uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej w Manasterzu
  • 2 miejsce – Kamil Bondyra uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Hugo Kołłątaja w Przeworsku
  • 3 miejsce – Antoni Kołakowski uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu

Wyróżnienia:

  1. Andżelika Sokół uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej w Mołodyczu
  2. Julia Kołodziej uczennica klasy 3 Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Wietlinie
  3. Kamil Kic uczeń klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Radymnie
  4. Maciej Kapłon uczeń klasy 3 Szkoły Podstawowej w Chłopicach
  5. Eryk Sęk uczeń klasy 3 Szkoły Podstawowej w Chłopicach
  6. Marek Wańcio uczeń klasy 3 Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu
  7. Mateusz Kuźma uczeń klasy 3 Szkoły Filialnej w Kidałowicach
  8. Natalia Szkarpecka uczennica klasy 2 Szkoły Podstawowej Nr 14 w Przemyślu
  9. Nikola Nalepa uczennica klasy 1 Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie
  10. Sara Manowiec uczennica klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Jana Kantego w Tryńczy
  11. Wojciech Maciąga uczeń klasy 1 Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólna zabawę. Laureatom gratulujemy zwycięstwa.