Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Finał XIV edycji Konkursu Wiedzy Technicznej

W dniach 5-6 marca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się finał XIV edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude - odważ się być mądrym” pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego.

Uczestnikami rywalizacji byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Duże zainteresowanie młodzieży i zaangażowanie
nauczycieli spowodowały, że konkurs zaczął obejmować swoim zasięgiem coraz więcej zainteresowanych. W tegorocznej edycji do
współzawodnictwa zgłosiło się 62 szkoły gimnazjalne i 31 szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs został zorganizowany przez ZSTiO, a współorganizatorem było Stowarzyszenie „Nauka i Rozwój”. Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zagadnień związanych z szeroko rozumianą techniką i informatyką, ponadto podniesienie rangi kształcenia technicznego oraz jego popularyzację, a także uświadomienie uczniom, jak duże znaczenie ma wiedza z zakresu przedmiotów ścisłych.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali w dziedzinie nauk ścisłych i przedmiotów zawodowych technicznych.

W dniu 6 lutego swoją kreatywnością i wiedzą mogli wykazać się gimnazjaliści z naszego województwa. Ich konkurs składał się z dwóch części: prac modelowo- konstrukcyjnych oraz wiedzy interdyscyplinarnej z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz szeroko rozumianej techniki.

Konkurs nie miałby racji bytu bez ogromnego zaangażowania dyrektora Adama Tomaszewskiego oraz nauczycieli ZSTiO w Jarosławiu. Dzięki ich wieloletniej pracy szkoła promuje, jakże ważne we współczesnym świecie wykształcenie techniczne. Konkurs Wiedzy Technicznej „Sapere Aude” wyróżnia się wysokim poziomem merytorycznym, profesjonalizmem organizacji i miłą atmosferą.

Szkoły gimnazjalne

Szkoły ponadgimnazjalne