Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Konkurs "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

Konkurs "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego"

W dniu 07.12.2018 r. uczniowie z klas I Ti, II Tc, II Ti, II Tp (łącznie 10 trzyosobowych drużyn) wzięło udział w I etapie ogólnopolskiego konkursu "Turbolandeskunde - wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego".

Test w formie dwujęzycznej, zawierał pytania zamknięte oraz otwarte na temat m.in. geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego. W roku szkolnym 2018/2019 pytania dotyczyły Austrii.
W II etapie (regionalnym) konkursu, który odbędzie się w II. LO w Przemyślu w dniu 08.03.2019 r., naszą szkołę będzie reprezentowała drużyna w składzie:
1. Nazarii Bachynskyi, I Ti
2. Dominik Kocur, I Ti
3. Vladyslav Slabyi, I Ti
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!