Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs Pix Programming Challenge 2020

Pix Programming Challenge 2020 to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.

W tym roku w konkursie uczestniczyły państwa: Polska, Wielka Brytania, Nigeria, Indie. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla klas pierwszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu (klasy drugie i wyżej szkoły ponadpodstawowej) – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składał się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbyły się zdalnie.
Uczniowie z klas pierwszych w zawodzie: technik informatyk i technik programista oraz z klas drugich w zawodzie technik programista z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu aktywnie zmagali się z zadaniami eliminacyjnymi. Uczniowie uczestniczyli w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria Skilled i Master.

Eliminacje przeszli i dotarli do półfinału następujący uczniowie:

Kategoria Skilled:

Franciszek Szarek 1 Ti
Karolina Łakomy 1 Tr
Patryk Cieliczka 1 Tr
Vladyslav Buriachok 1 Tr
Kamil Kwiecień 1 Tr
Karol Zięba 1 Tr
Hubert Bielecki 1 Tr
Karol Wojtuń 1 Tr
Szymon Biały 1 Tr
Tobiasz Liszka 1 Tr
Łukasz Kiełt 1 Tr
Jakub Stęchły 1 Tr
Gabriel Bajsarowicz 1Tr
Dawid Gier 1 Tr
Hubert Jandziński 1 Tr
Patryk Derba 1 Tr
Eryk Kopciuch 2 Tr
Sylwester Półtorak 2Tr

Kategoria Master:

Joanna Mędraś 2Tr
Bartosz Pieczek 2Tr
Piotr Dańczura 2Tr
Marcin Pękala 2Tr
Michał Batiuk 2Tr
Wiktor Ochab 2Tr
Miłosz Kopek 2Tr
Marcin Muliński 2Tr
Patryk Harasik 2Gr
Dawid Podrzutek 2 Gr
Piotr Kłoś 2 Gr

Do finału dostała się Karolina Łakomy z klasy 1 Technik programista, gdzie liczyła się ilość poprawnie zrealizowanych zadań i czas ich realizacji. Nasza uczennica zajęła 23 miejsce. Serdecznie gratulujemy!