Konkurs Pix Programming Challenge 2020

Pix Programming Challenge 2020 to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży.

W tym roku w konkursie uczestniczyły państwa: Polska, Wielka Brytania, Nigeria, Indie. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla klas pierwszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu (klasy drugie i wyżej szkoły ponadpodstawowej) – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składał się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbyły się zdalnie.
Uczniowie z klas pierwszych w zawodzie: technik informatyk i technik programista oraz z klas drugich w zawodzie technik programista z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu aktywnie zmagali się z zadaniami eliminacyjnymi. Uczniowie uczestniczyli w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria Skilled i Master.

Eliminacje przeszli i dotarli do półfinału następujący uczniowie:

Kategoria Skilled:

Patryk Harasik 2Gr
Dawid Podrzutek 2 Gr
Piotr Kłoś 2 Gr

Do finału dostała się Karolina Łakomy z klasy 1 Technik programista, gdzie liczyła się ilość poprawnie zrealizowanych zadań i czas ich realizacji. Nasza uczennica zajęła 23 miejsce. Serdecznie gratulujemy!