Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs Bóbr-MAP II

Fundacja Rozwoju Informatyki, działając na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ma bardzo ciekawą propozycję dla uzdolnionych matematycznie i informatycznie uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych swoim rozwojem informatycznym.

Już w czwartek 30.09 o godz. 13:00. odbędzie się konkurs Bóbr-MAP II.
To konkurs, który nie wymaga umiejętności programowania, ani znajomości algorytmów, jest konkursem łamigłówek i zadań logicznych, ale dobry wynik otwiera drogę do udziału w projekcie MAP, który jest ważną częścią Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029 (https://map.org.pl).
Udział w konkursie i projekcie MAP jest całkowicie bezpłatny, a organizacja konkursu w szkołach (dzięki wykorzystaniu platformy Dzwonek.pl), jest bardzo prosta.

Nagrodą w tym konkursie jest wzięcie udziału w projekcie Mistrzostwa w Algorytmice i Programowaniu. Udział ten będzie realizowany poprzez zaproszenie do kółek projektu lub na obóz naukowo-treningowy projektu MAP, który odbędzie się nie później niż w marcu 2022 r. Do udziału w projekcie zaproszonych zostanie od 50 do 100 uczennic/uczniów najlepszych w konkursie.
Zarówno sam konkurs, jak i udział w projekcie MAP, stanowią świetną okazję do uzupełnienia i rozwoju wiedzy oraz umiejętności informatycznych z perspektywy zdawania matury z informatyki i wyboru dalszego kształcenia na studiach o specjalnościach informatycznych.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.bobr.edu.pl
Aby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się na stronie www.dzwonek.pl do godz. 12.45 w czwartek.
Aby móc zorganizować w szkole sale komputerowe dla zarejestrowanych uczniów prosimy o rejestrację najpóźniej do czwartku do godziny 10.00

Zapraszamy Was do zapoznania się i rozwiązywania zadań archiwalnych. Ich wersja interaktywna jest dostępna na darmowej platformie e-learningowej dzwonek.pl, żeby uzyskać dostęp wystarczy się zarejestrować i zalogować (rejestracja jest również warunkiem koniecznym do udziału w tegorocznym konkursie).