Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Kolejny tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „MŁODY INNOWATOR 2020/2021” dla uczniów z elektronika i informatyka

Kolejny tytuł laureata w Ogólnopolskim Konkursie „MŁODY INNOWATOR 2020/2021” dla uczniów z elektronika i informatyka

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, po raz 14-ty, wspólnie z Towarzystwem Kultury i Historii Techniki oraz Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów zorganizowała pod hasłem „Mam pomysł na innowacyjne rozwiązanie”, Ogólnopolski Konkurs „Młody Innowator”.

Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Młodzi konstruktorzy z „Mechanika” odnieśli wielki sukces uzyskując tytuł laureata oraz zajmując II miejsce za projekt „AUTONOMICZNY PIES PRZEWODNIK - ASYSTENT OSÓB STARSZYCH I NIEWIDOMYCH”. Praca została wykonana przez uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Łukasz Pytlowany, Mateusz Żuk oraz technik informatyk: Mateusz Skupień.
Opiekunowie uczniów w konkursie: mgr inż. Krzysztof Żołyniak oraz mgr inż. Mariusz Skupień.