Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

IX „BANACHIADA” w ZSTIO GALA ROZDANIA NAGRÓD

W środę, 23 czerwca w szkole odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot , Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, PWSTE w Jarosławiu, Stowarzyszenie Nauka i Rozwój w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki.
W IX edycji „Banachiady” najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Jaśle - Dominika Pabisz i Igor Sudyka. Zgodnie z tradycją uzyskali zaszczytny tytuł „Banachmistrza”, a szkoła - statuetkę „Gęsi”.
Pozostałe zespoły z grona laureatów to:
Paweł Koźmic i Filip Machno, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kolbuszowej – II miejsce
Milena Bonk, Hubert Skotnicki, uczniowie Szkoły Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku – III miejsce
Galę wręczenia nagród obecnością zaszczycili goście: Wicestarosta Jarosławski Mariusz Trojak, Prorektor ds. Dydaktycznych PWSTE w Jarosławiu doc. dr Dorota Dejniak , Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Marta Kurpiel oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarosławiu Elżbieta Pazyniak.
Wszyscy Laureaci otrzymali cenne nagrody (sprzęt elektroniczny) i statuetki, które ufundował Starosta Jarosławski. Każdy uczestnik maratonu został uhonorowany pamiątkowym dyplomem.
„Banachiadę” wsparli finansowo: Marek Kuźma, właściciel KIM Kuźma Spółka Jawna i Nadleśnictwo Jarosław.
Papier potrzebny do przeprowadzenia konkursu organizatorzy otrzymali od Marka Trojniaka, właściciela Drukarni "Papirus", a ciastka dla wszystkich uczestników II etapu od Jana Pajdy, Prezesa Zarządu "SAN" - PAJDA Sp. z o.o.

Organizatorzy kierują słowa podziękowania Wszystkim zaangażowanym w organizację i przebieg IX edycji „Banachiady”.

LAUREATOM I FINALISTOM SERDECZNIE GRATULUJEMY