Inter Team kształci naszą samochodówkę

W ZSTiO 28.02.2018 r. zostało zorganizowane szkolenie z diagnostyki układów klimatyzacji stosowanych w pojazdach samochodowych.

22 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych uzyskało uprawnienia do diagnostyki i naprawy układów klimatyzacyjnych w pojazdach.

Szkolenie obejmowało budowę i zasady działania układów klimatyzacji, czynniki i oleje stosowane w nowoczesnych układach oraz elementy mające wpływ na pracę układu klimatyzacji. Dużo uwagi poświęcono procedurom obsługi i płukania układu oraz jego dezynfekcji ze szczególnym uwzględnieniem problemów eksploatacyjnych.

Szkolenie przeprowadziła firma Inter Team z Warszawy, a jego pomysłodawcą i inicjatorem był nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr inż. Krzysztof Żołyniak.