Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • „IBM Open Day” i pielgrzymka maturzystów klasy 4 Ti do Częstochowy

„IBM Open Day” i pielgrzymka maturzystów klasy 4 Ti do Częstochowy

W dniu 15 października uczniowie klasy czwartej technikum uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy, gdzie brali udział we mszy świętej i różańcu na Jasnej Górze.

Zanim dotarli do Częstochowy w tym dniu uczestniczyli również w spotkaniu o charakterze „Escape Roomu” oraz ciekawych wykładach zorganizowanych w ramach „IBM Open Day” przez jeden z działów IT IBM w Katowicach i Katedrę Informatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej w Katowicach.
Tematy prezentacji:
- Historia IBM
- Agile
- Serwery gier
- Prezentacja Katedry Informatyki Przemysłowej
- Cloud Computing / IBM Cloud
- Mainframe

W „Escape Roomie” uczniowie mieli za zadanie uruchomić system operacyjny Linux rozwiązując rozmaite zagadki z IT. Poza wykorzystaniem swoich wiadomości maturzyści musieli szukać odpowiedzi w systemie, podręcznikach i wskazówkach ukrytych w pomieszczeniu, gdzie odbywały się zajęcia. W podsumowaniu każdy otrzymał dyplom uczestnictwa w tym spotkaniu.
Podczas spotkania uczniowie m.in. dowiedzieli się jak wygląda praca w tak dużej firmie, czym się firma zajmuje, jakich specjalistów poszukuje, jakich specjalistów obecnie brakuje na rynku IT oraz jakie kierunki techniczne znajdują się na Politechnice Śląskiej w Katowicach. Wiadomości te na pewno pomogą maturzystom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.