Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • I miejsce dla młodych konstruktorów z „Mechanika” w konkursie „OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków”

I miejsce dla młodych konstruktorów z „Mechanika” w konkursie „OFF Science – Przegląd Garażowych Wynalazków”

W dniu 10 października 2021 roku Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach odbyła się piąta odsłona konkursu „Przegląd Garażowych Wynalazków”, w którym efekty swoich wysiłków mogli pokazywać szerokiej publiczności konstruktorzy i wynalazcy amatorsko pracujący w garażach, piwnicach i na strychach.

Nasza szkoła przedstawiła dwie prace:
„Filament Extruder - Bezkosztowy wytwórca materiału do drukarki 3D” – wykonany przez uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik i technik automatyk: Rajmunda Dejnakę i Adriana Przybylskiego
oraz
„Autonomiczny pies przewodnik” – wykonany przez uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik i technik informatyk: Mateusza Żuka, Mateusza Skupienia oraz Łukasza Pytlowanego.

Młodzi konstruktorzy z „Mechanika” odnieśli wielki sukces uzyskując I miejsce. Projekt, który został nagrodzony przez Komisję konkursową to „Nakrętkowy pożeracz - bezkosztowy wytwórca materiału do drukarki 3D”.

Opiekunowie uczniów w konkursie to mgr inż. Krzysztof Żołyniak i mgr inż. Mariusz Skupień.

Gratulujemy naszym uczniom pomysłowości stanowiącej motywację do rozwoju oraz pasji do poszerzania horyzontów i zdobywania nowych umiejętności.