Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Uczniowie ZSTiO po raz kolejny w Niemczech

W dniach 24-25 października uczniowie klas I, II i III technikum Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu pod opieką nauczycieli Moniki Benesz, Anny Pszon-Ziegelheim, Moniki Rydzik, Piotra Drabika oraz Andrzeja Ożyło wzięli udział w kolejnej szkolnej wycieczce do Niemiec.

Pierwszy dzień wyjazdu przeznaczony był na poznanie historii, kultury i zabytków Berlina. Do głównych punktów bardzo bogatego programu należały miejsca, takie jak: fontanna Neptuna, Alexanderplatz, Wyspa Muzeów (Museeninsel), Aleja pod Lipami (Unter den Linden), Bebelplatz z Versunkene Bibliothek, Katedra św. Jadwigi (Sankt Hedwig Kathedrale) , Brama Brandenburska (Brandenburger Tor), siedziba rządu (Reichtag), Plac Poczdamski (Potsdamer Platz) oraz ogromne i nowoczesne Muzeum Techniki (Techniches Muzeum) z wieloaspektowymi ekspozycjami ze świata nauki. Drugi dzień uczniowie wraz z opiekunami spędzili na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, gdzie miały miejsce Polskie Dni Informacyjne. Uczestniczyli tam
w szeregu prezentacji i wykładów, poznali historię uczelni i miasta oraz dowiedzieli się o kierunkach kształcenia i warunkach rekrutacji. Po obfitym w wydarzenia dniu uczniowie zjedli obiad w studenckiej mensie w Gräfin Dönhof Gebäude.
Organizatorem wycieczki była nauczycielka języka niemieckiego Monika Rydzik.
Krótką relację z Polskich Dni Informacyjnych na Universytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą można znaleźć pod linkiem: http://www.slubice.tv/wiadomosci/7714,uniwersytet-europejski-viadrina-goscil-uczniow-z-c