Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Finaliści Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Samochodowych

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to prestiżowy konkurs i okazja do bezpośredniej rywalizacji z najlepszymi młodymi mechanikami w kraju, którego finał rozgrywa się na oczach widzów jednych z największych w Europie Środkowej targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show.

Konkurs polega na sprawdzeniu umiejętności praktycznych i wiedzy samochodowej, a jego celem jest wyłonienie najlepszych młodych mechaników i elektromechaników w Polsce, kształcących się w szkołach samochodowych.
Do tegorocznego VII Finału Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników Samochodowych w kategorii Młody Mechanik awansowało tylko 30 dwuosobowych zespołów z całego kraju na 893 drużyny startujące w półfinale. Wśród najlepszej trzydziestki znaleźli się uczniowie technikum ZSTiO w zawodzie technikum pojazdów samochodowych: Kamil Czekierda, Dawid Buliński, Mateusz Florek, Radosław Gaweł(z klasy 3TP) oraz Tomasz Rydzik i Jakub Blok (uczniowie klasy 2TP). To właśnie oni będą reprezentować szkołę i zawód 28 marca w Poznaniu w wielkim finale Konkursu. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik.

Opiekunami uczniów są nauczyciele przedmiotów zawodowych samochodowych mgr inż. Krzysztof Żołyniak i mgr inż. Mariusz Skupień.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Lista finalistów
https://mistrzostwamechanikow.pl/finalisci-mlody-mechanik-2019/