Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Finał XIX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej KWT "sapere-aude"-odważ się być mądrym

Finał XIX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej KWT "sapere-aude"-odważ się być mądrym

W ostatnim tygodniu 11 grudnia 2020 r w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się finał XIX. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude” – odważ się być mądrym.

Ze względu na utrzymującą się od marca trudną sytuacją epidemiologiczną konkurs miał nieco inny charakter. Mając na uwadze nade wszystko dobro i zdrowie zarówno uczniów jak i ich opiekunów konkurs odbywał się będzie w systemie online, w obu etapach. W konkursie wzięło udział 102 uczniów z różnych stron naszego województwa.
Laureatami tegorocznej XIX. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej zostali:
• I miejsce Suzana Dajkaj – uczennica Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu; opiekun pani Dorota Hedesz,
• II miejsce Mateusz Urbański – uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy: opiekun pani Dorota Cichowska,
• III miejsce Roksana Dziura – uczennica Szkoły Podstawowej w Hucie Krzeszowskiej; opiekun Anna Powęzka.
Na zwycięzców jak co roku czekały atrakcyjne nagrody w postaci bonów zakupowych do sieci sklepów Media Ekspert. Głównym sponsorem od kilku lat jest Fundacja Śnieżki „Twoja Szansa”. Ponadto jak co roku konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Jarosławiu oraz Burmistrza miasta Jarosław.