Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Finał projektu INTERMARIUM

Uczniowie ZSTiO w Jarosławiu wzięli udział w projekcie Fundacji Jagiellońskiej INTERMARIUM , który powstał z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Koordynator projektu w ZSTiO, p. Jadwiga Hołówka oraz wybrani uczniowie uczestniczyli w weekendowych warsztatach naukowych w ramach programu stypendialnego Fundacji Jagiellońskiej, które odbyły się w ubiegłym miesiącu w Muzeum w Łańcucie. Warsztaty rozpoczęły wystąpienia, podczas których głos zabrali : Konsul Generalny Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy, Konsul Generalny Republiki Słowacji w Krakowie Tomáš Kašaj, Konsul RP we Lwowie Rafał Kocot, Starosta Powiatu Łańcuckiego Adam Krzysztoń oraz członek Zarządu Fundacji Jagiellońskiej Maciej Trojnar.
Podsumowania części oficjalnej dokonał Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, wręczył on również dyplomy uczestnictwa w projekcie.
W finałowej rozgrywce gry Intermarium Jakub Nowotarski z klasy I Ta zajął II miejsce. Oprócz niego naszą szkołę reprezentowali: Hubert Misiąg i Eryk Maśkiewicz z klasy II Tc.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!