Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Festiwal Naukowy Explory w Łodzi ONLINE - 09.06.2021

Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki, uczniów, nauczycieli, całe klasy i społeczności szkolne na internetowy Regionalny Festiwal Naukowy  E(x)pory w Łodzi - ONLINE 9 czerwca 2021 roku

 

W programie

* POPULARNI BLOGERZY - CRAZY NAUKA
* wykłady i warsztaty naukowe dla młodzieży - w roli prowadzących Laureaci Konkursu E(x)plory * młodzi naukowcy i ich projekty badawcze zajęcia dla nauczycieli

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

wykład

_„Pułapki statystyczne" - Mateusz Sieniawski, laureat E(x)plory 2017_

 

_ godz. 10:30, sesje_

Na zajęciach przedstawię różne zagadki związane z wizualizacją danych i statystyką. Pokażę, na co uważać, a także uczestnicy będą mieli okazję  znaleźć błędy popełnione przy rzeczywistej analizie danych lub wnioskowaniu statystycznym. Uczestnicy dowiedzą się na przykład: czy gra aktorska  Nicolasa Cage'a powoduje utonięcia, jak szkolić pilotów wojskowych, dlaczego im ktoś jest niższy, tym ma dłuższe włosy.

warsztat

_„2F - fakt i fake, czyli jak poszukiwać informacji w Internecie" - dr Katarzyna Kołacz i dr Adam Czyżewski_

_ godz. 9:00 , sesje_

W dzisiejszym świecie każdego dnia dociera do nas mnóstwo informacji. Ich źródłem jest: telewizja, radio, Internet, gazety, kolorowa prasa, znajomi.... Ale czy wszystkie usłyszane lub przeczytane informacje zasługują na miano: faktu. A może są to tylko niepotwierdzone informacje albo opinie  oszczególnych osób. W trakcie warsztatu uczestnicy poznają metody filtrowania tych wiadomości oraz nauczą się precyzyjnego przekazywania  informacji (faktów) swoim odbiorcom.

warsztat

_„Ucz (się) z TikTokiem" - Agata Ciesielska, PPNT Gdynia_

_ godz. 13:00, sesje_

Czy TikTok to tylko wyzwania i śmieszne filmiki? Czy można tam się czegoś nauczyć? Czy dowiesz się czegoś o swoich pasjach? A może - jak możesz pokazać swoje pasje i wiedzę na TikToku innym? Na warsztatach przy pomocy metod design thinking zaprojektujemy treści edukacyjne na TikToka -  zrobimy badanie rynku, podziałamy z tworzeniem pomysłów na treści i sprototypujemy pierwsze projekty.

_Młodzi Naukowcy i ich projekty badawcze__ _

_godz. 14:00, sesje_

Prezentacja projektów naukowych biorących udział w regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory 2021 w Łodzi i wiele innych!

Pełny program będzie dostępny 17.05.

Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM [1] wydarzenia

SPOTYKAMY SIĘ NA PLATFORMIE HOPIN

* Wejdź na

https://hopin.com/events/regionalny-festiwal-e-x-plory-w-lodzi [2]

* Kliknij „Join event" i załóż konto.

* Instrukcja poruszania się po platformie jest widoczna po zalogowaniu

ABY UCZNIOWIE MOGLI WZIĄĆ UDZIAŁ MOŻESZ:

- WYSŁAĆ IM TEN SAM LINK (w przypadku możliwości logowania indywidualnego)

- WEJŚĆ NA WYDARZENIE JAKO UCZESTNIK I UDOSTĘPNIĆ JE PODCZAS LEKCJI W KLASIE ZA POMOCĄ RZUTNIKA

Jeśli masz pytania napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zadzwoń pod nr 784 025 476

Chcesz dostać informację o kolejnych wydarzeniach? Chcesz wiedzieć więcej o naszych działaniach? Zapisz się na nasz newsletter: 
https://www.explory.pl/newsletter [3]

Serdecznie zapraszamy!