Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • „ELEKTRONICY” Z ZSTiO W JAROSŁAWIU ZWYCIĘZCAMI KONKURSU „OD POMYSŁU DO PRZEMYSŁU”

„ELEKTRONICY” Z ZSTiO W JAROSŁAWIU ZWYCIĘZCAMI KONKURSU „OD POMYSŁU DO PRZEMYSŁU”

Zakład Elektroniki i Automatyki CHIP wraz z Wydziałem Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli zaprosił wszystkie podkarpackie szkoły średnie do udziału w konkursie "Od pomysłu do przemysłu".

Uczniowie indywidualnie lub zespołowo mogli wziąć w nim udział w dwóch kategoriach: rozwiązanie programowo – techniczne i urządzenie. Pierwsza obejmowała rozwiązania, które zostały wytworzone w oparciu o istniejące urządzenia, a ich funkcjonalność została rozszerzona lub zmieniona o indywidualne oprogramowanie. Druga kategoria obejmowała wykonanie i uruchomienie urządzeń elektronicznych, urządzeń mechatronicznych, urządzeń elektrycznych i systemów automatyki.
Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 23. maja na Wydziale Mechaniczno – Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli.
Młodzi elektronicy z „Mechanika” odnieśli wielki sukces – kilkakrotne zwycięstwo. Zdobyli:
I miejsce za pracę o nazwie „Zautomatyzowany model linii transportowej” – kategoria konkursu: urządzenie
I miejsce za model „Twój dom w twoich rękach - Inteligentny dom” – kategoria konkursu: rozwiązanie programowo-techniczne
II miejsce zdobył automatyczny dron do badania stężenia pyłów PM2,5 i PM10 w powietrzu – kategoria konkursu: rozwiązanie programowo-techniczne.
Ponadto w ramach konkursu odbywało się głosowanie na nagrodę publiczności poprzez portal społecznościowy Facebook i tu również uczniowie z „Mechanika” zajęli I miejsce.
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu po raz pierwszy wziął udział w konkursie. Szkołę reprezentowali uczniowie kształcący się w zawodzie technik elektronik: Marcin Domański, Łukasz Matuszek, Gabriel Maj, Piotr Kowalczyk, Bartłomiej Góra, Szymon Turko, Piotr Storek, Aleksander Siwoń oraz Krystian Trysła.
Opiekunowie uczniów w konkursie: mgr inż. Wiesław Zięba, mgr inż. Mariusz Skupień oraz mgr inż. Janusz Puszkarz.

Gratulujemy!