Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Elektronicy z Mechanika uzyskali tytuł finalisty w konkursie Elektron na Politechnice Wrocławskiej

Elektronicy z Mechanika uzyskali tytuł finalisty w konkursie Elektron na Politechnice Wrocławskiej

Na Wydziale Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej został zorganizowany po raz jedenasty ogólnopolski konkurs ELEKTRON dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami z elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki.

W finale wzięło udział 60 uczniów spośród 980, którzy przystąpili do udziału w konkursie. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów kształcących się w zawodzie technik elektronik: Marcin Domański (4Te) oraz Gabriel Maj (3Te). Obaj uzyskali tytuł finalisty konkursu ELEKTRON. Natomiast w ogólnopolskiej klasyfikacji szkół biorących udział w konkursie nasza szkoła uplasowała się na 14. pozycji.
Po zmaganiach konkursowych uczniowie mieli możliwość zwiedzania laboratoriów naukowo - dydaktycznych: mikroskopii bliskich oddziaływań, układów elektronicznych, optoelektroniki i techniki światłowodowej, elektroniki i diagnostyki nanomateriałowej.
Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów zawodowych.