Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Elektronicy w elicie Podkarpacia 1 lutego 2021r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się zawody okręgowe 47. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej

Elektronicy w elicie Podkarpacia 1 lutego 2021r. na Politechnice Rzeszowskiej odbyły się zawody okręgowe 47. Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej

W zawodach okręgowych wzięło udział 21 uczniów, w tym 16 osób w grupie tematycznej elektryczno-elektronicznej i 5 osób w grupie mechaniczno-budowlanej.

Rywalizacja polegała na rozwiązaniu dwóch spośród trzech zadań z wybranej grupy tematycznej. Uczestnicy musieli dysponować smartfonem, tabletem, laptopem lub telefonem komórkowym z aktywną transmisją danych, ze stabilnym łączem internetowym i Internetem, umożliwiającym korzystanie z platformy OWT oraz wykonanie czytelnych zdjęć rozwiązanych zadań
i przesłanie ich organizatorom olimpiady na swoje konto na platformie OWT . Z naszej szkoły rywalizacje podjęli uczniowie klasy 4Tc technik elektronik: Barbara Krupa, Eryk Maśkiewicz i Łukasz Wywrót.
Olimpiada Wiedzy Technicznej ma na celu m.in. przygotowanie do podejmowania dalszego kształcenia w szkołach wyższych oraz do wykonywania zawodu, rozwijanie i kształtowanie umiejętności technicznych i samodzielnego zdobywania wiedzy, wykrywanie i stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży uzdolnionej, a w szczególności uzdolnionej technicznie, stwarzanie młodzieży możliwości współzawodnictwa w rozwijaniu swoich uzdolnień, a nauczycielom warunków twórczej pracy z tą młodzieżą, podnoszenie kwalifikacji nauczycieli oraz doskonalenie form i metod pracy z młodzieżą uzdolnioną
Część materiału z publikacji Politechniki Rzeszowskiej.