Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W piątek 10 maja 2019r. na Jarosławskim Rynku obchodzony był „Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną”.

Symbolem tego dnia był kolor pomarańczowy. Każdy uczestnik miał przy sobie element pomarańczowy np. apaszkę, balonik lub strój pomarańczowy. Dzień Godności rozpoczął się uroczystym pochodem na rynek. W marszu szli m.in. uczniowie – dzieci i młodzież ze szkół, członkowie organizacji i samorządowcy, wśród których byli m.in. burmistrz Waldemar Paluch, starosta Tadeusz Chrzan, wójt gminy Chłopice Andrzej Homa, radni miejscy i powiatowi. Obchody na Rynku miasta otworzyli wspólnie: prezes koła PSONI Mariusz Mituś i Natalia Cencora, self-adwokatka PSONI. W samo południe do nieba pofrunęło 500 pomarańczowych baloników. Po części artystycznej na uczestników czekało wiele atrakcji: zabawy, gastronomia, aktywności sportowe, warsztaty rękodzielnicze, pokazy służb mundurowych i wiele innych. Byliśmy tam i my - uczestniczyliśmy w pochodzie oraz prezentowaliśmy nasz szkolny sprzęt na którym uczniowie uczą się i rozwijają swoje umiejętności.