Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Einsteina – podsumowanie

Dzień Einsteina czyli 100 lat teorii grawitacji już za nami. Uczciliśmy w ten sposób okrągłą rocznice zakończenia prac nad ogólna teorią względności.

Z tej okazji odwiedził Naszą Szkołę Pan dr Sebastian Szybka, pracownik Obserwatorium Astronomicznego (Uniwersytet Jagielloński) i członek Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego, który poprowadził zajęcia „100 lat teorii grawitacji Einsteina”. Oprócz informacji o Einsteinie i jego teorii przedstawił również ciekawostki o zakrzywieniach czasoprzestrzeni i czarnych dziurach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w prelekcji.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacjami umieszczonymi w szkole i odkrycia jak fizyka tłumaczy zadawane w nich pytania. Zagadek w sumie jest 30. Po zapoznaniu się z nimi zgłoś się do swojego nauczyciela fizyki – jest okazja na zdobycie oceny z aktywności.

Trzymamy za Was kciuki i zapraszamy do uczestniczenia w kolejnych spotkaniach naukowych w ZSTiO.

Anna Rosiak