Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wyróżniony tytułem Honorowego Profesora Oświaty

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wyróżniony tytułem Honorowego Profesora Oświaty

Adam Tomaszewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha, jako pierwszy spośród jarosławskich nauczycieli, otrzymał tytuł Honorowego Profesora Oświaty.

galeria zdjęć z uroczystościuroczystości

film profesora oswiaty

film z nadania tytułu Honorowego Profesora Oświaty (2:51 min)

To najwyższy stopień awansu zawodowego, przyznawany za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków oraz wyróżniające osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze.
Dnia 11. października br. Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nadał nominacje Profesora Oświaty 25 nauczycielom i pracownikom oświaty, wśród których znalazły się jedynie trzy osoby z terenu Podkarpacia.

Adam Tomaszewski od wielu lat pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Skutecznie i efektywnie, przy wsparciu nauczycieli, kieruje szkołą, stale dąży, do podnoszenia jej rangi i prestiżu.
Z jego inicjatywy szkoła obchodziła jubileusz 130-lecia działalności, nadano jej nowy sztandar a Patronem został wybitny matematyk Stefan Banach. „Mechanik” stał się ZSTiO, obecnie jedną z lepszych i największych szkół w regonie.
Pan Dyrektor, w swojej pracy wspiera także liczne działania, do których należy realizacja wielu projektów edukacyjnych i unijnych. Szkoła była organizatorem XXXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej przy współpracy AGH w Krakowie, cyklicznie organizuje Konkurs Wiedzy Technicznej i Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”.
Pan Dyrektor z wielką troską dąży do stałego podnoszenia jakości pracy szkoły. W ZSTiO funkcjonuje System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 w zakresie „Kształcenia i wychowania młodzieży, dostosowania metod i organizacji nauczania do wieku i możliwości uczniów”. Taka organizacja pracy przyniosła w ostatnich latach wiele sukcesów, jednym z nich jest tytuł „Samochodowej Szkoły Roku 2019”.
Pan Dyrektor promuje szkołę, dba o jej dobry wizerunek, inspiruje i wspiera uczniów w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań.

Dorobek zawodowy Dyrektora Adama Tomaszewskiego został uhonorowany wieloma nagrodami, m. in.: Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej, Nagrodami Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Tytuł Profesora Oświaty jest tytułem honorowym, potwierdzającym wysoką kulturę pedagogiczną nauczyciela i szczególne osiągnięcia zawodowe. Gratulujemy!