Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • „Droga do Niepodległości 1918-2018” – historyczny baner na budynku ZSTiO Jarosław

„Droga do Niepodległości 1918-2018” – historyczny baner na budynku ZSTiO Jarosław

W dniu 27 października 2018 roku został zainstalowany na bocznej ścianie budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. S. Banacha w Jarosławiu (od ulicy Św. Ducha), interesujący, historyczny baner „Droga do Niepodległości 1918-2018".

Nawiązuje on do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dziejów miasta Jarosławia oraz ponad 130 letniej historii szkoły. Projekt o wymiarach 13x3m wykonał Kamil Broda, uczeń z klasy IV Tc (technik cyfrowych procesów graficznych). Wielkoformatowy druk został wykonany w firmie Color Media przy ul. Pełkińskiej w Jarosławiu. Montaż wykonała firma „Przyjazny Duch” z Gorzyc. Kierownikiem prac montażowych był Pan Robert Groch (absolwent szkoły – lata 90). Wymowny obraz, to swoisty hołd złożony przez nauczycieli i młodzież z ZSTiO Jarosław pokoleniom naszych przodków.

Zachęcamy do obejrzenia i refleksji w przeddzień szczególnej rocznicy. (opr. TKT)