Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Debiut naszych uczniów na arenie międzynarodowej zwieńczony sukcesem!!!

Debiut naszych uczniów na arenie międzynarodowej zwieńczony sukcesem!!!

Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie-ambitni, zdolni, utalentowani, laureaci konkursu „Młody Innowator”- zostali uhonorowani brązowym medalem za wynalazek: Autonomiczny Pies Przewodnik – asystent osób niewidomych.

podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2021. Zgłoszone prace oceniane były przez Międzynarodowe Jury składające się ze specjalistów i ekspertów z wielu dziedzin nauki.
Autorami projektu są uczniowie: Łukasz Pytlowany, Mateusz Skupień i Mateusz Żuk, a ich opiekunowie to nauczyciele: Mariusz Skupień i Krzysztof Żołyniak.

O wystawie słów kilka…
Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS jest wydarzeniem niezwykle ważnym, organizowanym pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. To największa w Polsce i trzecia co do wielkości w Europie wystawa promująca wynalazczość i innowacje, podczas której prezentowane są najnowsze osiągnięcia krajowej nauki i techniki. Co roku na wystawie obecni są wynalazcy z ponad 25 państw świata a swoje osiągnięcia prezentują zarówno instytuty badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy.
Organizatorem pokazów jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, które podejmuje działania promujące młode naukowe talenty, zachęca do podejmowania innowacyjnych wyzwań i kreowania nowego świata.

Gratulujemy i życzymy nowych świetnych pomysłów!