Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Cześć i chwała bohaterom

Listopad w tym roku obfituje w liczne inicjatywy patriotyczno-niepodległościowe.

W miniony piątek, 16 listopada w jarosławskiej Kolegiacie odbyła się kolejna tego typu uroczystość. Tym razem upamiętniono żołnierzy oraz Oficerów Wojska Polskiego zamordowanych przez NKWD w latach 40tych ubiegłego wieku w Katyniu, Charkowie, Miednoje, i Bykowni, związanych z ziemią jarosławską. Ich Ofiara stała się inspiracją do upamiętnienia wszystkich Ofiar zbrodni Katyńskich. Uroczystości rozpoczęły się krótkim programem artystycznym, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych. Następnie miała miejsce uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Proboszcza jarosławskiej Kolegiaty, ks. Prałata Mariana Bocho. Przy asyście honorowej Wojska Polskiego, udział w uroczystościach wzięli przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Posłem na Sejm P. Mieczysławem Kasprzakiem, oraz przedstawicielem biura senatorskiego Mieczysława Golby, P. Andrzejem Homą. Swoją obecnością zaszczycili również: Starosta Jarosławski, P. Tadeusz Chrzan, oraz dyrektorzy i nauczyciele jarosławskich Szkół ponadgimnazjalnych, reprezentowanych przez Poczty Sztandarowe, oraz młodzież.

Naszą Szkołę reprezentowali: dyrektor mgr Adam Tomaszewski, pani vice - dyrektor mgr Agata Ostrowska, oraz uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego i Samorządu Szkolnego pod opieką wychowawców, a także reprezentanci poszczególnych klas. Po zakończeniu Mszy Świętej uczestnicy przeszli na miejsce, w którym posadzono dęby pamięci, ku czci poległych żołnierzy. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: poseł Mieczysław Kasprzak, oraz przedstawiciel Fundacji im. Heleny i Tadeusza Zielińskich, Stanisław Kiełbowicz. Następnie przedstawiciele Szkół i Instytucji obok posadzonych drzew złożyli okolicznościowe kwiaty.

galeria