Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Centrum Mistrzostwa Informatycznego w ZSTiO i innowacje z robotyki i programowania

Centrum Mistrzostwa Informatycznego w ZSTiO i innowacje z robotyki i programowania

Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Uczniowie w ramach tego projektu uczestniczą w zajęciach z algorytmiki i programowania. Uczą się profesjonalnego programowania i panowania nad algorytmami.
Obecnie część zajęć prowadzonych jest zdalnie, podczas których uczniowie poznają różne metody rozwiązywania problemów algorytmicznych, a rozwiązania zapisują w postaci programu. Przygotowują się również do zawodów algorytmicznych.
Zajęcia odbyły się również w szkole, złożyli roboty, zaprogramowali je, zainstalowali czujniki i testowali ich działanie. Ożywiali je poprzez zamontowane serwonapędy oraz ekrany LED. Roboty zamieniły się wówczas w kosmiczne pojazdy. W kwietniu uczniowie będą mieli okazję poznać inne roboty i czujniki, a to pozwoli na skonstruowanie inteligentnego robota, który będzie reagował na zewnętrzne impulsy z otoczenia.

W szkole realizowane są również dwie innowacje: RoBoTiConX (w zawodzie technik informatyk) oraz Progamming Masters (w zawodzie technik programista). Poza nauką algorytmiki i programowania (platforma PixBlocks, MBlock, C++ w Code::Blocks) uczniowie podczas nauki zdalnej projektują aplikacje mobilne w środowisku App Inventor. Tutaj również uczniowie mają możliwość budowy robotów i ich programowania.

  film_1 - film_2film_3 - film_4film_5 - film_6film_7 - film_8

 

 

Zajęcia z robotyki i programowania będą realizowane dla przyszłych uczniów, którzy wybiorą Technikum nr 2 w ZSTiO w zawodzie: technik informatyk i technik programista.