Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Centrum Mistrzostwa Informatycznego Rozwój talentów uczniowskich w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Ostatnie pożegnanie Naszego Przyjaciela, Kolegi, Wicedyrektora,

Lucjana Skobyłko

Na zawsze pozostaniesz w Naszej pamięci i sercach.

Spoczywaj w pokoju

ostatnie pozegnanie LS

Centrum Mistrzostwa Informatycznego Rozwój talentów uczniowskich w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

W ZSTiO w Jarosławiu od września realizowany będzie ogólnopolski projekt grantowy, którego jednym z celów jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, rozwijanie ich pasji i zainteresowań.

Uzyskane przez szkołę granty rozpoczynają przygodę z Centrum Mistrzostwa Informatycznego. CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie
i rozwój talentów uczniowskich, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów m.in. poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich talentów.
W ZSTiO uczniowie kształcą się m.in. w zawodach: technik programista i technik informatyk. Prowadzenie dodatkowych zajęć w ramach dwóch uzyskanych grantów to duża szansa dla młodzieży chcącej osiągać sukcesy i rozwijać swoje umiejętności. Zajęcia prowadzone będą przez nauczycielkę ZSTiO pełną pasji i otwartą na nowe wyzwania, panią dr Beatę Pilek, której wnioski zostały pozytywnie ocenione przez Komisję Przyznającą Granty.
Więcej informacji dla uczniów ZSTiO chcących uczestniczyć w tym projekcie końcem sierpnia na stronie szkoły. Starujemy od września …