Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

BIBLIOTEKA – A CO, JEŚLI NIE KSIĄŻKA?

Wiosna tuż, tuż, ale za oknem deszczowo i zimno. Wprawdzie dni są coraz dłuższe, jednak pogoda często nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Jakby tego było mało, do 9 kwietnia ogłoszono lockdown,, który narzuca kolejne ograniczenia. W tej sytuacji potrzebna jest szczypta optymizmu i szukanie sposobów na poprawę nastrojów. Proponujemy zainteresowanie się różnymi grami towarzyskimi, edukacyjnymi, planszowymi. W bibliotece szkolnej są dostępne gry, które zostały zakupione jako efekt programu „Razem bezpieczniej”. Można je wypożyczyć i wykorzystać do integracji rodziny, świetnej zabawy z przyjaciółmi, urozmaicenia wolnego czasu w gronie znajomych. Zachęcamy!
Oto przegląd kilku gier, które są w naszej bibliotece szkolnej i czekają na chętnych dobrej zabawy.

 

5 sekund  5 SEKUND
Lubisz adrenalinę? Polubisz 5 sekund! Wylosuj kartę i odlicz czas za pomocą specjalnego czasomierza. Spiesz się, masz tylko 5 sekund...
Z pewnością bez trudu wymienisz 3 rasy psów... Ale czy dasz radę zrobić to pod presją czasu? Masz 5 sekund, a pozostali gracze tylko czekają na twoje potknięcie! Czas nie jest twoim sprzymierzeńcem, dlatego mówisz co ci ślina na język przyniesie. Podajesz czasem dziwaczne, czasem śmieszne odpowiedzi, podczas gdy kulki szybko mkną w dół spirali specjalnego czasomierza
boom  TIK TAK BUM
Gra dla osób o giętkim umyśle i mocnych nerwach!
Przez około pół minuty tykająca bomba wystawia graczy na próbę. Losowana jest karta zawierająca kilka liter. Uruchamiany jest mechanizm zegarowy na losowy czas (od 10 do 60 sekund) i pierwszy gracz bierze bombę do ręki. Gracz, na którego przypada kolejka, musi podać wyraz zawierający litery wylosowane na karcie i przekazać bombę sąsiadowi z lewej, zanim nastąpi wybuch!
Często wyraz, który wymyślisz oczekując na swoją kolejkę, zostanie zużyty przez poprzedniego gracza i nawet osoby posiadające bardzo bogaty zasób słów mogą poczuć pustkę w głowie.
dixit  DIXIT to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.
ego  EGO - gra towarzyska, która z pewnością stanie się atrakcją niejednej imprezy. Zabawa polega na trafnym odpowiadaniu na niebanalne pytania.
Sprawdź, czy dobrze znasz swoich przyjaciół
jenga  

JENGA CLASISIC

Ułóż wieżę aż do samego nieba! Wyciągaj klocki jedną ręką i układaj je na szczycie. Osoba, która przewróci wieżę przegrywa.

mistakos  MISTAKOS – GRA ZRĘCZNOŚCIOWA

Zapewnij swojej rodzinie wciągającą rozrywke z nutką zdrowej rywalizacji!
postaw na milion

POSTAW NA MILION
Postaw Na Milion to gra, która wciągnie każdego, niezależnie od wieku. Postaraj się przejść wszystkie rundy, zachowując jak najwięcej pieniędzy.Liczy się wiedza i wyczucie tak samo jak w teleturnieju.

scrable  

SKRABBLE – LICZY SIĘ KAŻDE SŁOWO!

Gra w Scrabble polega na wymyślaniu powiązanych ze sobą słów i układaniu ich na planszy, w sposób przypominający krzyżówkę.

To doskonała pozycja na spotkania towarzyskie – wymaga koncentracji i szybkich skojarzeń.

story STORY CUBES - prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni.
Na czym to polega?
Rzuć wszystkimi dziewięcioma kostkami. Rozpocznij swoje opowiadanie od „Dawno, dawno temu” lub jeśli wolisz „Pewnego razu”. Następnie opowiedz historię w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę.
Nie ma złych odpowiedzi, jedyne, co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie!
ubongo  

UBONGO - Szalona gra która rozkręci Twój mózg!

W języku suahili ubongo oznacza mózg. Nazwa jest jak najbardziej adekwatna, gdyż trzeba dobrze kombinować i użyć swoich szarych komórek, by być najszybszym i wygrać rozgrywkę.