Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki

Akademia techniczna dla uczniów z ZSTiO

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu w dniu 04.12.2019r. zostało zorganizowane

szkolenie z diagnostyki układów klimatyzacji stosowanych w pojazdach samochodowych, dzięki któremu 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz 4 uczniów kształcących się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych uzyskało uprawnienia do diagnostyki i naprawy układów klimatyzacyjnych w pojazdach.

Szkolenie obejmowało budowę i zasady działania układów klimatyzacji, czynniki i oleje stosowane w nowoczesnych układach oraz elementy mające wpływ na pracę układu klimatyzacji. Dużo uwagi poświęcono procedurom obsługi i płukania układu oraz jego dezynfekcji ze szczególnym uwzględnieniem problemów eksploatacyjnych.
Szkolenie przeprowadziła firma Inter Team z Warszawy, a jego pomysłodawcami i inicjatorami byli nauczyciele przedmiotów zawodowych mgr inż. Krzysztof Żołyniak oraz mgr inż. Mariusz Skupień.