Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Akademia techniczna dla uczniów technikum pojazdów samochodowych z ZSTiO z udziałem firmy Inter Team

Akademia techniczna dla uczniów technikum pojazdów samochodowych z ZSTiO z udziałem firmy Inter Team

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu zostało zorganizowane szkolenie z diagnostyki układów klimatyzacji stosowanych w pojazdach samochodowych, dzięki któremu 24 uczniów kształcących się w zawodzie technik pojazdów samochodowych uzyskało certyfikat uprawniający do diagnostyki i naprawy układów klimatyzacyjnych w pojazdach.

Coraz więcej serwisów samochodowych oferuje swoim klientom regularną obsługę tych układów, a w ślad za tym rynek pracy otwiera się na wykwalifikowanych pracowników z uprawnieniami pozwalającymi pracować w stacjach samochodowych oferujących te technologie.
Szkolenie obejmowało budowę i zasady działania układów klimatyzacji, czynniki i oleje stosowane w nowoczesnych układach oraz elementy mające wpływ na pracę układu klimatyzacji. Dużo uwagi poświęcono procedurom obsługi i płukania układu oraz jego dezynfekcji ze szczególnym uwzględnieniem problemów eksploatacyjnych.
Szkolenie przeprowadziła firma Inter Team z Warszawy, a jego pomysłodawcą i inicjatorem był nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr inż. Krzysztof Żołyniak.