Przejdź do treści Przejdź do głównego menu Przejdź do wyszukiwarki
  • Start
  • Aktualności
  • Akademia elektroniki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach KWT

Akademia elektroniki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych w ramach KWT

W ramach przygotowań do Konkursu Wiedzy Technicznej - rusza akademia elektroniki dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Zgodnie z jej założeniami zostaną przeprowadzone warsztaty edukacyjne, które będą realizowane m.in. przez uczniów klas kształcących się w zawodzie technik elektronik. Zajęcia obejmują zagadnienia z elektroniki analogowej i cyfrowej. Uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych poznają podstawowe elementy elektroniczne oraz zasadę działania i wykorzystanie specjalistycznego układu scalonego. Ich zadaniem będzie zbudowanie, przy pomocy starszych kolegów, układu czasowego i jego uruchomienie, a następnie zmienianie elementów elektronicznych i ich parametrów oraz obserwowanie zachodzących zjawisk. Dzięki warsztatom uczniowie zdobędą elementarną wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw elektroniki oraz będą mieli szansę w praktyce ją wykorzystać.