Akademia 11 XI

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia połączona z finałem konkursu „Powiat jarosławski w drodze do niepodległości 1914 – 1918” zrealizowanego w ramach powiatowej inicjatywy „Jarosławskie dla Niepodległej”.

Powagi uroczystości dodali przybyli goście: Elżbieta Pazyniak – naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu, dyrektora Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich – Łukasz Zagrobelny, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu – Marek Zawisza, Dyrektorzy szkól podstawowych w osobach: Ewy Leniar - dyrektora SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im Adama Mickiewicza, Anny Lizut – dyrektora SP nr 6 im. Księdza Piotra Skargi, Olafa Pokrywki – dyrektora SP nr 1 im Świętej Królowej Jadwigi. Ponadto zaszczycili nas swoją obecnością członkowie stowarzyszenia „Ocalić przeszłość dla przyszłości” prezes Iwona Zelwach , wiceprezesi m.in. Jerzy Czehowicz. Przybyli również nauczyciele szkól podstawowych i ponadpodstawowych.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili Jerzy Czechowicz, który przypomniał postać Serafina Dobrzańskiego, Łukasz Zagrobelny, który odniósł się do wszystkich działań realizowanych w ramach powiatowej inicjatywy „Jarosławskie dla Niepodległej”. Z kolei dyrektor Adam Tomaszewski przypomniał o randze i znaczeniu wychowania patriotycznego. Ważną chwilą podczas uroczystości było podanie wyników konkursu „Powiat jarosławski w drodze do niepodległości 1914 – 1918” oraz wręczenie nagród. (w załączniku wyniki i prezentacje do obejrzenia). Akademię uświetnił montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w realizację uroczystości serdecznie dziękujemy.

Ponadto serdecznie witam przeto ybyłych nauczycieli ze szkól podstawowych i ponadgimnazjalnych, grono pedagogiczne oraz was drogie koleżanki i koledzy.

ZSTiO przystąpił do projektu Starostwa Powiatowego „Jarosławskie dla niepodległej” w ramach którego został przeprowadzony konkurs „Powiat Jarosławski w drodze do niepodległości 1914 – 1918 Mamy zaszczyt przedstawić państwu laureatów. Prosimy dyrektora A Tomaszewkiego o wręczenie nagród.

W kategorii prac plastycznych:

• wyróżnienie otrzymują uczennice SP nr 1: Natalia Nykiel i Izabela Dobrowolska
  • Trzecie miejsce zdobył Kacper Czarnecki ze SP nr 10, którego opiekunem jest pan Bernard Augustynowicz
  • Drugie miejsce zajął Karol Kozar ze SP nr 6
  • Zwycięzcą został Karol Granda również ze SP nr 6. Obaj chłopcy wykonali pracę pod nadzorem pani Małgorzaty Wojciechowskiej.

W kategorii prezentacji multimedialnych:

• Trzecie miejsce otrzymują uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących Patrycja Strawa, Aleksandra Turek oraz Marcel Gil. Prezentację dotyczącą cmentarza w Łowcach wykonali pod nadzorem pani Iwony Zelwach
  • Pierwsze miejsce za „Zapomniany cmentarz na ul. Pruchnickiej” zdobyli Marcelin Tutka, Piotr Majcher i Jakub Jenczalik z ZSTiO. Prezentację wykonali pod nadzorem Danuty Krasickiej.
    Wszystkie prezentacje będą dostępne na stronie internetowej naszej szkoły. Teraz zapraszamy do obejrzenia zwycięskiego nagrania.