Logo
Konkurs Wiedzy Technicznej
organizowany przez stowarzyszenie "Nauka i Rozwój" oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

 

FINAŁ 14.EDYCJI KWT

Informujemy, że III etap - finał KWT odbędzie się
w dniach 5 i 6 marca.

W dniu 5 marca- czwartek dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zaś w dniu 6 marca dla Gimnazjalistów.

W tym samym dniu tj. 6 marca- piątek na uroczystym finale o godzinie 13 30 zostaną wręczone nagrody dla twórców prac modelowo-konstrukcyjnych.

 

 

 

Witamy na stronie 
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ
pod hasłem
"sapere-aude" - odważ sie być mądrym

 

     Zapraszamy do udziału w 14. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej orgaznizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przy pomocy stowarzyszenia "Nauka i Rozwój" pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego.
         Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
           Pierwsi rywalizują w dwóch kategoriach: interdyscyplinarnej i prac modelowo-konstrukcyjnych. W kategorii interdyscyplinarnej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą w zakresie szeroko rozumianej techniki (od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia), matematyki, fizyki, chemii i informatyki. w kategorii drugiej każdy z uczestników wykonuje prace- działające modele (roboty).
             Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizują w dziedzinie nauk ścisłych i przedmiotów zawodowych technicznych. Pozwala to nie tylko na wyłonienie kandydatów na studia, ale odkrycie młodych ludzi posiadających zarówno wiedzę jak i umiejętności niezbędne do pracy na stanowiskach technicznych.
          Partonat naukowy sprawują: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Lubelska, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno Ekonomiczna w Jarosławiu.
              Mecenasem KWT oraz głównym sponsorem nagród jest Fundacja Śnieżki "Twoja Szansa".

Serdecznie zapraszamy do  wspólnej nauki
poprzez zabawę i współzawodnictwo w Konkursie.


Na Laureatów i Finalistów czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

 

Tegoroczna XIV edycja Konkursu Wiedzy Technicznej odbywa sie pod hasłem „sapere aude” - odważ się być mądrym. Patronat nad Konkursem obejmą: Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie i Starosta Jarosławski.
© Arkadiusz Bubelski & ZSTiO w Jarosławiu