Logo
Konkurs Wiedzy Technicznej
organizowany przez stowarzyszenie "Nauka i Rozwój" oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

INFORMACJE W SPRAWIE FINAŁU KWT 2013/2014

 

Finał XIII edycji KWT w kategorii dla Szkól Ponadgimnazjalnych rozpocznie się w dniu 27 luty o godzinie 10 00, zaś dla Gimnazjów w dniu 28 luty o godzinie 10 00 w siedzibie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Tradycyjnie zapraszamy na 3 piętro budynku - sala 37, gdzie odbędzie się odprawa i zostaniecie Państwo raz jeszcze zapoznani ze szczególami. Zapraszamy wszystkich zakwalifikowanych i życzymy powodzenia.

Szczegóły dotyczące przrbiegu III etapu - finału zostały wysłane na skrzynki pocztowe podawane przy zgłoszeniu szkoly, w przypadku braku informacji prosimy o kontakt meilowy kwtzstio@gmail.com lub telefon 502010993. 

 

 

 Ogłoszenie. 

W związku z bardzo licznymi prośbami z Państwa strony dotyczącymi przeniesienia Konkursu Wiedzy Technicznej  informujemy, że II etap KWT odbędzie się po feriach 11 luty szkoły Gimnazjum i 12 luty szkoły pionadgimnazjalne. Szczególy dostaniecie Państwo jak co roku na skrzynki pocztowe, które podaliście przy logowaniu po feriach. 


Witamy na stronie 
KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ
pod hasłem
"sapere-aude" - odważ sie być mądrym

 

     Zapraszamy do udziału w 13. edycji Konkursu Wiedzy Technicznej orgaznizowanego przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu przy pomocy stowarzyszenia "Nauka i Rozwój" pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego.
         Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
           Pierwsi rywalizują w dwóch kategoriach: interdyscyplinarnej i prac modelowo-konstrukcyjnych. W kategorii interdyscyplinarnej uczestnicy muszą wykazać się wiedzą w zakresie szeroko rozumianej techniki (od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia), matematyki, fizyki, chemii i informatyki. w kategorii drugiej każdy z uczestników wykonuje prace- działające modele (roboty).
             Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizują w dziedzinie nauk ścisłych i przedmiotów zawodowych technicznych. Pozwala to nie tylko na wyłonienie kandydatów na studia, ale odkrycie młodych ludzi posiadających zarówno wiedzę jak i umiejętności niezbędne do pracy na stanowiskach technicznych.
          Partonat naukowy sprawują: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Lubelska, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno Ekonomiczna w Jarosławiu.
              Mecenasem KWT oraz głównym sponsorem nagród jest Fundacja Śnieżki "Twoja Szansa".

Serdecznie zapraszamy do  wspólnej nauki poprzez zabawę i współzawodnictwo w Konkursie.


Na Laureatów i Finalistów czekają bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

 

Tegoroczna XIII edycja Konkursu Wiedzy Technicznej odbywa sie pod hasłem „sapere aude” - odważ się być mądrym. Patronat nad Konkursem obejmą: Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie i Starosta Jarosławski.
© Arkadiusz Bubelski & ZSTiO w Jarosławiu