Konkurs Wiedzy Technicznej
organizowany przez stowarzyszenie "Nauka i Rozwój" oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu

Witamy na stronie
WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ
pod hasłem
"sapere-aude" - odważ sie być mądrym

Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu oraz Prezes Stowarzyszenia "Nauka i rozwój" organizatorzy XV edycji Konkursu Wiedzy Technicznej „sapere aude - odważ się być mądrym”, składają serdeczne podziękowania na ręce Pani Prezes Fundacji "Twoja Szansa"  - Anny Mikrut oraz Pana Starosty Powiatu Jarosławskiego -  Tadeusza Chrzana.

To przede wszystkim dzięki wsparciu finansowemu Fundacji „Twoja Szansa”  – mecenasa konkursu i dofinansowaniu z bużetu Powiatu Jarosławskiego w dniach 8 – 9 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się XV finał KWT.

Pierwszego dnia swoją wiedzę zaprezentowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego, zaś następnego gimnazjaliści.  Konkurs  z udziałem gimnazjalistów przebiegał w dwóch kategoriach: prac modelowo-konstrukcyjnych oraz wiedzy interdyscyplinarnej
z zakresu matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz szeroko rozumianej techniki.

W tegorocznej edycji uczestniczyło ponad 1200 uczniów z całego województwa (zestawienie szkół biorących udział – załącznik nr 1).  Laureatami zostali:

• w kategorii prac modelowo- konstrukcyjnych

-       I miejsce –Kacper Potoczny –  Gimnazjum Miejskie im. Władysława Jagiełły w Leżajsku

-       II miejsce –  Anita Kudła Publiczne Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie

-       III miejsce – Jakub Ramotowski - Publiczne Gimnazjum nr 1 im. św. Królowej Jadwigi w Jarosławiu

• w kategorii interdyscyplinarnej

-                I miejsce – Adam       Wątroba - Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Królowej Jadwigi w Rzeszowie

-                II miejsce – Łukasz    Dubiel - Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle

-                III miejsce – Grzegorz Legęza - Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej

• w kategorii dla szkół ponadgimnazjalnych

-       I miejsce –   Aleksander  Wiącek- IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie

-       II miejsce –  Rafał           Pych - Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku

-       III miejsce – Łukasz        Kondraciuk     - IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rzeszowie

To dzięki Państwa wsparciu realizacja naszego przedsięwzięcia, jego wykonanie od poczatku do konca mogło być w pełni osiągniete zgodnie z założeniami.Przede wszystkim jednak  dzięki wspomnianemu wsparciu Fundacji „Twoja Szansa” jak i Starostwa Powiatu  Jaroławskiego laureaci i finaliści wszystkich kategorii mogli cieszyć się wspaniałymi nagrodami:

• w kategorii interdyscyplinarnej (szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne) w postaci:

-       I miejsce laptop – Lenovo 100-151BY

-       II miejsce tablet – Lenovo TAB2 A10—30LLTE

-       III miejsce  ebook – Packetbook Touch Lux 3

-       IV – X miejsce pamięć – Kingston Data Traveler 100 G3 16GB USB 3.0

• w kategorii prac modelowo- konstrukcyjnych w postaci:

-       I miejsce tablet – Medion LifeTab P10341

-       II miejsce – MP4 Player LecteurMP4

-       III miejsce –  iPodd shuffe 2GB

Wszystkim finalistom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w KWT  wręczono pamiątkowe dyplomy, na których znalazła się informacja o sponsorach nagród.

Zgodnie z zapowiedzią na uroczystym finale były obecne również media: Życie Podkarpackie, Gazeta Jarosławska, telewizja internetowa Twoja TV (linki do stron gdzie opublikowano informacje na temat KWT).

Na koniec chcemy jeszcze raz, zarówno w imieniu własnym, nagrodzonych uczniów oraz  wszystkich zainteresowanych, podziękować za Państwa zaangażowanie i wsparcie inicjatywy, która cieszy się tak dużą uwagą i przyciąga coraz to nowe rzesze uczestników.

Linki:

Tegoroczna XV edycja Konkursu Wiedzy Technicznej odbywa sie pod hasłem „sapere aude” - odważ się być mądrym. Patronat nad Konkursem obejmą: Fundacja Twoja Szansa.